Huis van de buurt,
thuis in de buurt.

NIEUWS

Verslag meivakantie kinderwerk

23-05-2022

Verslag meivakantie kinderwerk 2022

Dit jaar stond de meivakantie in het teken van twee spannende thema’s: Safari en Prehistorie. In de eerste week vertrokken we zodoende op een Afrikaanse reis vol dieren en muziek. De kleuters knutselden mooie panda’s en bezochten de kinderboerderij, terwijl de grotere kinderen aan de slag gingen met het maken van muziekinstrumenten. Tijdens de workshop djembé werd er wat afgetrommeld en klonken de mooiste ritmes door de hele wijk.

Ook de uitjes stonden in het teken van inheemse dieren. Zo gingen de kleuters als echte aapjes klauteren in Monkey Town en bezochten de grotere kinderen de onderwaterwereld in het Scheveningse Sealife. Er werden tekeningen gemaakt van onderwaterwezens die na een zelfscan op groot scherm in de zee verschenen, er werden haaien gespot en de zonnige dag werd afgesloten met strandspelletjes, waarbij het elkaar ingraven verreweg het populairst bleek. Maar het meest indrukwekkende van de hele week was misschien toch wel de reptielenworkshop van Exotus Serpenti, waarbij we leerden over het leven van slangen, hagedissen en grote spinnen. Met een slang om ons nek sloten we de eerste week griezelig, maar stoer af!

De tweede week maakten we een grote sprong terug in de tijd en kwamen we terecht in de prehistorie. De kleuters verzamelden oude stenen en decoreerden deze tot prachtige kunstwerkjes. Ook de grotere kinderen gingen creatief aan de slag en maakten grottekeningen onder leiding van meester Akin. We bezochten het eeuwenoude Zuiderpark en gingen op uitjes. Met de kleuters bezochten we het Rotterdamse Plaswijckpark waar er heerlijk gespeeld werd. De grotere kinderen vertrokken naar het Archeon waar we zagen hoe de mensen vroeger leefden. We maakten armbandjes van riet, sloegen koperen speldjes, maakten onze eigen kaarsen en moedigden al gillend de gladiatoren te paard aan tijdens hun showduel.

De tweede week werd afgesloten met een groot ouderkind-pleinfeest naast De Mussen. Er werd geschminkt, henna gezet, gedanst en vooral heel veel gelachen. We hadden enorm geluk met het weer waardoor het echt een feestelijke zonnige afsluiting van twee mooie weken werd.

We willen alle begeleiders, stagiaires en vrijwilligers bedanken die deze vakantie mogelijk hebben gemaakt. Het was er weer eentje om niet snel te vergeten en we kijken erg uit naar de volgende!